БАРСЕЛОНА (QHA) -

У Каталонії почався загальний національний страйк, який скликали профспілки.

У Барселоні та Реусі кілька тисяч осіб прийшли до будівель поліцейських відділень, протестуючи проти бездіяльності поліції під час референдуму, де постраждали близько 850 осіб.

У Каталонії на даний момент учасники страйку заблокували вже більше 12 доріг.

QHA повідомляло, що 1 жовтня в Каталонії пройшов референдум про незалежність регіону, який іспанська влада вважає незаконним. Напередодні поліція закрила більшу частину передбачуваних місць для голосування. На ділянках, що відкрилися, між поліцією та бажаючими проголосувати почалися сутички. У результаті зіткнень постраждали сотні осіб.

Всього у референдумі брали участь понад 2 мільйонів осіб, 90% з яких проголосували «за».

Голова уряду Каталонії Карлес Пучдемонна заявив на прес-конференції, що влада Каталонії оголосить рішення про проголошення незалежності протягом 24 годин після публікації результатів референдуму. Крім того, він зазначив, що необхідно вивести з Каталонії поліцію та громадянську гвардію Іспанії, а також врегулювати ситуацію між Барселоною і Мадридом за допомогою третьої сторони.

На це міністр юстиції Іспанії Рафаель Катала заявив, що Іспанія може скористатися своїм конституційним правом і скасувати автономію Каталонії, якщо її регіональний парламент проголосить незалежність.

Джерело: El Pais

QHA