ЖЕНЕВА (QHA) -

У Женеві почалося засідання Комітету ООН з ліквідації расової дискримінації, на якому розглядається доповідь РФ про виконання її Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, повідомляє голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

— Офіційна делегація Росії як завжди велика і як завжди заявляє про те, що Росія завжди дотримується міжнародних зобов'язань. А далі голова делегації, звичайно, цитує Путіна, напевно, цитати Путіна на початку — це тепер частина посадових інструкцій чиновників. Оскільки Росія окупувала Крим, то несе відповідальність за дотримання прав людини і протидію дискримінації в Криму. Але зрозуміло, що про реальну ситуацію в Криму Росія не скаже, — зазначила вона.

Скрипник повідомляє, що перед початком засідання учасниця російської делегації розсаджувала по місцях членів російської делегації та просила їх сісти ближче.

— При цьому вона сказала російським чиновникам фразу, що характеризує багато чого: "Так, нам багато що не подобається, але ми ж все одно робимо", — написала вона.

Також Скрипник зазначила, що зараз голова делегації РФ розповідає про "великі досягнення роботи Центрів з боротьби з екстремізмом".

Нагадаємо, з 3 по 4 серпня у Женеві в рамках 93-ї сесії Комітету з ліквідації расової дискримінації проходить розгляд офіційної та альтернативної доповідей РФ про реалізацію прав етнічних меншин, які проживають в анексованому Криму, зокрема, українців і кримських татар.

ФОТО: Фейсбук Ольга Скрипник

QHA