ХАРКІВ (QHA) -

В основі проекту соціальної адаптації бійців та ветеранів АТО лежить новий підхід: це комплексне надання психологічної, юридичної, медичної та адміністративної допомоги учасникам бойових дій. На сайті проекту зібрані адреси і телефони організацій, що здійснюють допомогу ветеранам. Всі дані перевірені ГО STUDENA, яка і є натхненником та організатором проекту. Волонтери, що працюють у рамках цього проекту, до яких звертаються бійці і члени їхніх сімей, навіть перенаправивши ветерана в іншу організацію, продовжують надавати йому всю можливу підтримку.

Учасники — всього близько 700 організацій оголосили всеукраїнський конкурс успішних історій адаптації. За словами травмотерапевта Тетяни Руденко, психолога проекту «Без броні», багато ветеранів АТО з першої, другої і третьої хвилі мобілізації тільки зараз починають усвідомлювати необхідність звернення до психологів.

З кожним днем ​​я все більше вірю, що ми переможемо, говорить Олег Обернихін, керівник центру розвитку «Серце воїна», ветеран Афганістану, учасник АТО, психолог.  Ми не зможемо побороти цю травму, але ми зможемо перемогти свого внутрішнього ворога. Напевно, прийшов час нам підніматися і розвивати нашу країну. Завдяки нашим зусиллям замість ПТС (посттравматичний синдром) з'явиться ПТЗ  посттравматичне зростання.

Всього в проекті «Без броні» беруть участь 273 населених пункти України від обласних центрів до невеликих селищ, в яких проживають учасники АТО. Сформульовані організаторами ініціативи вимоги до будь-якої організації, яка бажає взяти участь у проекті, дозволяють уникати недобросовісних учасників.

QHA