ГЕНІЧЕСЬК (QHA) -

У Генічеську 26 червня відбувся ряд святкових заходів, присвячених Дню кримськотатарського прапора — автопробіг, конкурс малюнків, концерт та інші.

Зокрема в селі Щасливцеве на Арабатській стрілці відбулася акція «Два прапори — одна країна», а в селищі Новоолексіївці — автопробіг і хода.

Біля селищного будинку культури відбувся святковий концерт, гостей якого пригощали стравами кримськотатарської кухні. Майстри презентували виставку виробів народної творчості кримських татар Генічеського району та роботи учасників конкурсу малюнків.

У заходах з нагоди свята взяли участь представники районної та центральної влади, члени громадських організацій, політичних партій, релігійних конфесій та студенти. На урочистостях у Новоолексіївці був присутній глава Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар у Туреччині.

Нагадаємо, до окупації Криму Російською Федерацією щорічно 26 червня на півострові проводилися різні масові заходи, конкурси, спортивні змагання, учасниками яких ставали тисячі людей. В останні три роки основні заходи, присвячені Дню кримськотатарського прапора, проводяться на материковій частині України силами громадських організацій при координації Меджлісу кримськотатарського народу.

Вперше День національного прапора кримські татари відзначили 2010 року. Того ж року 26 червня на п'ятому Курултаї було винесене рішення щорічно святкувати цей день як День кримськотатарського прапора.

ФОТО: Facebook Алпер Явузесер

QHA