КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 22 березня, у Франції оголосили страйк одразу 7 профспілок. Очікується, що на акції протесту вийдуть 25 тисяч осіб.

Через страйк в усій Франції буде працювати тільки 30% потягів. До акції приєдналися і співробітники авіакомпанії Air France, яка пообіцяла скасувати до 40% рейсів. Беруть участь в страйку також медики і співробітники сфери освіти.

Масові протести заплановані на другу половину дня. Протестувальники мають намір зібратися біля монумента Бастилії у центрі Парижа. Всього у Франції заплановано понад 140 протестів. Очікується, що на масові акції протесту вийдуть 25 тисяч демонстрантів.

Причиною страйку став новий Кодекс праці, який просувають уряд і президент Франції Еммануель Макрон. Профспілки незадоволені новими умовами праці та правилами виходу на пенсію.

Відзначається, що дата 22 березня обрана навмисно, щоб повторити початок загальнонаціональних протестів у 1968 році. Як відомо, вони привели до найбільшої в історії страйку і сумнозвісним вуличних боїв між поліцією і студентами у Парижі в травні того ж року.

Як писало QHA, Франція заявила про невизнання виборів президента РФ в Криму.

Джерело: France24.

QHA