ДОНЕЦЬК (QHA) -

Терористи, які окупували Донецьк, за допомогою погроз примушували місцевих жителів, у тому числі школярів, відвідати похорон командира загону бойовиків «Сомалі» Гіві. Про це повідомляють підконтрольні бойовикам ЗМІ.

Так, стверджується, що бюджетникам у разі неявки обіцяли звільнення з роботи, а учнів шкіл зобов'язали прийти на прощання з терористом у наказовому порядку.

Труну для прощання розмістили в холі Донецького державного академічного театру опери та балету. Церемонія почалася 10 лютого о 10 ранку.

— На даний момент у будівлі «Донбас Опери» зібралося близько тисячі осіб. У зв'язку з траурним заходом дорожній рух у центрі Донецька перекрито... Крім того, на вулицях міста були встановлені банери із зображенням Толстих і символічним написом: «Неможливо перемогти того, хто не здається», — повідомляє підконтрольний терористам ресурс.

Однак місцеві жителі спростовують інформацію про кількість тих, хто прийшов на похорон, стверджуючи, що там були присутні максимум кілька сотень людей.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, терорист із загону «Сомалі», яким керував Гіві, розповів, що той кинув свій підрозділ при зіткненні під Авдіївкою, за що і був ліквідований товаришами по службі. За словами терориста, під час атаки на Авдіївку Толстих вистрілив собі в ногу, щоб залишити бойову позицію і покинути своїх підлеглих. Він стверджує, що після вбивства Арсенія Павлова («Мотороли». — Ред.) командир «Сомалі» всерйоз побоювався за своє життя, він вивіз сім'ю до Придністров'я та планував пізніше виїхати туди сам, але не встиг.

8 лютого сепаратистські сайти, а потім російські ЗМІ повідомили, що в окупованому Донецьку в своєму кабінеті пострілом із гранатомета був убитий ватажок батальйону бойовиків ОРДЛО «Сомалі» Михайло Толстих із позивним Гіві.

ФОТО: інтернет

QHA