СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Підозрюваного у так званій «справі українських диверсантів» Євгена Панова обшукали у СІЗО Сімферополя через футболку з тризубом, яку принесла йому мати.

Про це він написав у листі братові Ігорю Котелянцю.

Панов уточнив, що влітку мама передала футболку з гербом України, попередньо вивернувши її навиворіт.

— Після побачення з мамою 6.10, де вона запитала, передали футболку чи ні, ввечері прийшли з обшуком. Шукали «заборонену» футболку. Коли знайшли, а я її не ховав, сказали, що забирають для перевірки. Я сказав їм, що дарую їм, щоб носили на здоров'я, написав він.

Однак через чотири дні футболку Панову повернули.

Ось така вибухонебезпечна і наркотиковмісна футболка, зазначив Панов.

Раніше Панов написав листа з сімферопольського СІЗО, у якому наголосив, що пишається тим, що є громадянином України.

Нагадаємо, 10 серпня 2016 року ФСБ РФ розповсюдила заяву про запобігання терористичним актам у Криму, нібито підготовленим Головним управлінням розвідки Міноборони України. Зокрема у російській спецслужбі заявили про виявлення в районі міста Армянська групи диверсантів, при затриманні яких загинув співробітник ФСБ Росії.

11 серпня в інтернеті з'явився відеозапис допиту українського громадянина Євгенія Панова, якого ФСБ звинуватило у підготовці терористичних атак в анексованому Криму. У ролику Панов зізнається в підготовці диверсії і повідомляє, що ця операція була спланована Головним управлінням розвідки Міноборони України.

Достовірність зізнань затриманого залишається під питанням через відсутність у нього адвоката. Правозахисники вважають, що Панов, швидше за все, був підданий тортурам.

В Головному управлінні розвідки (ГУР) Міністерства оборони України звинувачення російської ФСБ назвали фейком.

Президент України Петро Порошенко в офіційній заяві назвав звинувачення російською стороною України у тероризмі в окупованому Криму безглуздими і цинічними.

QHA