КИЇВ (QHA) -

Загальні збори на Майдані Незалежності розпочалися зі спільного виконання національного гімну кримських татар і державного гімну України, передає кореспондент QHA. Незважаючи на дощову погоду, патріотичну акцію відвідали представники не тільки кримськотатарського народу, а й кияни інших національностей, які спеціально прийшли підтримати кримських татар у цей важливий для них день.

Перед учасниками мітингу виступив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, який подякував присутнім за активну позицію та підтримку, а також привітав усіх своїх співвітчизників у рідному Криму і в діаспорі кримських татар по всьому світу

— Кримськотатарський національний прапор пізнаваний у всьому світі, і він асоціюється з опором кримських татар в окупованому Криму, — сказав він.

Як підкреслив у своєму виступі Чубаров, незважаючи на критику слогана «Два прапора — одна країна», українці та кримські татари — вірні друзі, а тому поруч із прапором України завжди буде піднятий кримськотатарський прапор.

— Для нас один державний, другий — національний, — зазначив він.

Глава Меджлісу додав, що і в Криму кримські татари сьогодні проводять різні урочисті заходи.

— Вони там у Криму чекають і другий прапор — український. Ми зробимо все, щоб вони (два прапора. — Ред.) возз'єдналися у вільному Криму.

Діти з «Кирим айлесі» прочитали патріотичні вірші про Крим і національний прапор.

Харківський депутат Олег Овсієнко приїхав з подарунком для кримських татар — він привіз велику плетену тамгу.

Багато киян зазначили символічність проведення такого заходу в столиці, адже вся Україна цього дня може висловити солідарність з братським кримськотатарським народом.

Свято завершилося, але для кримських татар національний прапор завжди залишається символом єднання, свободи та опору.

Відзначимо, що до окупації Російською Федерацією в Криму щорічно 26 червня проводилися різні масові заходи, конкурси, спортивні змагання, учасниками яких ставали тисячі людей. В останні три роки основні заходи, присвячені Дню кримськотатарського прапора, проводяться на материковій частині України силами громадських організацій при координації Меджлісу кримськотатарського народу.

Вперше День національного прапора кримські татари відзначили у 2010 році. У тому ж році 26 червня на п'ятому Курултаї було винесене рішення щорічно святкувати цей день як День кримськотатарського прапора.

QHA