КИЇВ (QHA) -

У гуманітарній місії «Чорний тюльпан» розповіли про результати роботи з пошуку, ексгумації та транспортування тіл загиблих у зоні АТО 2016 року, повідомив кореспондент QHA.

Як зазначив керівник місії Ярослав Жилкін, за останньою інформацією, на території військового конфлікту залишилися незнайденими близько півтисячі людей.

— За нашою оцінкою, згідно з тими цифрами, які відпрацьовувала наша організація, близько п'ятисот загиблих числиться на території конфлікту. Це зниклі безвісти. З них сто осіб із ЗСУ,  сказав Жилкін на прес-конференції у Києві.

Як розповів керівник гуманітарної місії, у вересні 2016 року Міністерство оборони припинило співпрацю з організацією в односторонньому порядку.

Ми завжди відкриті до будь-яких установ і організацій. У вересні обірвався зв'язок, і нам не спромоглися пояснити, з якої причини. У міністерстві сказали, що в послугах «Чорного тюльпана» більше не мають потреби, оскільки вже мають гроші, зазначив Ярослав Жилкін.

Він зазначив, що після цього роботи у організації не поменшало, але домовлятися з сепаратистами з питання обміну тілами стало складніше.

Зараз утворилася якась пауза у взаємодії. Сепаратисти домовляються безпосередньо з МО. Сказали, що якщо буде треба, будуть звертатися. Поки чекаємо, повідомив керівник місії.

За його словами, на сьогодні місії не забезпечений регулярний доступ на непідконтрольні Україні території Донбасу.

— З якої причини, важко сказати. Ситуація має більше політичне забарвлення. Причина погіршення ситуації, як на мене, в тому, що дане питання не виноситься, наприклад, на Мінських переговорах, каже Жилкін.


Гуманітарна місія «Чорний тюльпан» стартувала 3 вересня 2014 року і працює на волонтерських засадах безперервно до цього часу. В місії беруть участь понад сто волонтерів, 88 з них безпосередньо брали участь у пошуку тіл загиблих на непідконтрольній Україні території Донбасу.

QHA