КИЇВ (QHA) -

Україна готує необхідні документи для будівництва у зоні відчуження Чорнобильської АЕС спеціального сховища. Воно необхідне для прийому та зберігання радіоактивних відходів, які є результатом переробки ядерного палива вітчизняних АЕС і повернутих відходів з території РФ.

Про це повідомили у прес-службі Державного агентства з управління зоною відчуження.

— У даний час створюється належна інфраструктура для прийому осклованих високорадіоактивних відходів... Отримання осклованих високоактивних відходів з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС почне здійснюватися тільки після будівництва та введення в експлуатацію сховища для зберігання відходів даного типу в Україні та отримання ліцензії на експлуатацію цього об'єкта, -— сказано в повідомленні.

Також повідомляється, що оскловані радіоактивні відходи будуть розміщені в спеціалізованому «сховищі для проміжного зберігання високоактивних відходів, які повертаються з РФ після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС».

У прес-службі заявили, що відходи будуть надходити до України залізницею невеликими окремими партіями протягом 12 років.

— Ця споруда поверхневого типу буде призначена для забезпечення безпечного зберігання осклованих високорадіоактивних відходів протягом всього періоду зберігання (до 100 років), з відповідними захисними інженерними бар'єрами, системами електропостачання, водопостачання і водовідведення, вентиляції, відеоспостереження, очищення повітря і радіометричного контролю, — зазначають у прес-службі.

Згідно з даними агентства, зараз розробляється документація та проект споруди сховища.

— У даний час техніко-економічне обґрунтування і проект сховища пройшли комплексну державну експертизу і отримали позитивний висновок фахівців, які підтвердили високу надійність об'єкта і його експлуатаційну безпеку, у тому числі для навколишнього середовища і населення, що проживає поряд з Чорнобильською зоною відчуження, — повідомили в прес-службі.

Після 100 років зберігання ці відходи потрібно буде перепоховати у спеціальному геологічному сховищі, яке ще необхідно буде побудувати.

— Загальна вартість будівництва у цінах станом на середину 2017 року становить 389 млн 154,2 тис. грн. Фінансування будівництва об'єкту планується за бюджетні кошти, — сказали в агентстві.

Нагадаємо, раніше американський телеканал HBO анонсував роботу над міні-серіалом, присвяченому аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Джерело: УНІАН

QHA