ЧЕРКАСИ (QHA) -

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницкого 12 травня відбувся другий круглий стіл «Крим і Україна: історія, сьогодення, перспектива», присвячений вшануванню пам'яті жертв Депортації кримських татар 1944 року. Про це повідомляє кореспондент QHA.

В рамках зустрічі було презентовано доповіді про видатних представників кримськотатарського народу, серед яких — Номан Челебіджихан, дисидент Юрій Османов, поет і вчений Юнус Кандимов, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, а також переможниця «Євробачення» Джамала.

Представлені теми: «Військово-політичний союз Богдана Хмельницького з Іслам-Гіреєм III», «Крим у системі міжнародних відносин, кінець ХІХ — початок ХХ століття»,«Паралелі кримськотатарської революції 1917-1918 років з революцією в Україні 1917-1921 років», «Курултай Номана Челебіджихана і перша у світі мусульманська республіка», «Меджліс кримськотатарського народу: історія і сьогодення», «Відображення Депортації кримськотатарського народу в сучасному кінематографі». Доповіді зачитувалися докторами і кандидатами історичних наук.

Також член Меджлісу і активіст кримськотатарського національного руху Сінавер Кадиров виступив із доповіддю «Становище кримськотатарського народу в умовах російської окупації та його боротьба за свої права і за деокупацію Криму».

Захід був організований Міністерством освіти та науки України та Меджлісом кримськотатарського народу.

QHA