БРЮССЕЛЬ (QHA) -

У Брюсселі (Бельгія) на фестивалі українського кіно «Ukraine on Film. Bridges: East of West» вдбувся показ фільму режисера Аскольда Курова « Процес: Російська держава проти Олега Сенцова». Про це повідомили у прес-службі посольства України у Бельгії у Facebook.

— Режисер А. Куров і присутня під час показу сестра О. Сенцова Наталія Каплан відповіли на численні запитання глядачів, яких фільм не залишив байдужими, зокрема про можливість звільнення О. Сенцова з російського ув'язнення і ситуації з правами людини в окупованому Криму. Слова підтримки О. Сенцову висловила також присутня на показі депутат Європарламенту Ребекка Хармс, сказано у повідомленні.

Показ відбувся в останній день 3-го фестивалю українського кіно.

У прес-службі зазначили, що «фільм став приводом ще раз продемонструвати солідарність з українським режисером Олегом Сенцовим», якого засудили до 20 років колонії суворого режиму за сфабрикованими звинуваченнями у підготовці терактів в окупованому Криму.

QHA повідомляло, що в Анкарі (Туреччина) відбувся показ фільму Аскольда Курова «Процес». У фільмі розповідається про дитячі роки Сенцова, його боротьбу проти анексії Криму, наклеп проти режисера і наводяться розповіді членів його сім'ї. Перед показом «Процесу» Іренеуш Фідос — політичний радник Представництва Європейського Союзу в Україні висловив подяку всім тим, хто прийшов на перегляд документальної стрічки.

Нагадаємо, фільм «Процес. Російська держава проти Олега Сенцова» на фестивалі документального кіно про права людини Verzio International у Будапешті отримав приз глядацьких симпатій.

QHA