СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Завдяки допомозі, яка у священний місяць Рамазан йшла з усього Криму, громадська ініціатива «Бизим балалар» зібрала достатньо коштів не тільки на виплати у червні та липні по 5 тис. руб. на кожну дитину, батько якої знаходиться в російській в'язниці. Пожертви дозволили активістам також видати додатково по 3 тис. руб. матерям школярів на витрати, пов'язані з 1 вересня, повідомляє співзасновниця фонду Ліля Буджурова.

— Це було б неможливо без милосердя, чуйності, небайдужості до чужого горя в нашій великій кримськотатарській (і не тільки) сім'ї, — зазначила вона.

QHA повідомляло, що подолати труднощі у складний період дружинам політв'язнів допомагає фонд «Бизим балалар» («Наші діти»), створений з ініціативи Лілі Буджурової та Ельзари Іслямової. Створення фонду ще раз показало згуртованість кримськотатарського народу і готовність допомагати один одному, особливо якщо це стосується дітей.

На сьогоднішній день фонд допомагає 66 дітям кримських політв'язнів у віці до 18 років. У списках «Наших дітей» поруч із прізвищами заарештованих мусульман значаться діти і першої жертви окупації Решата Аметова, і кримського режисера Олега Сенцова, засудженого до 20 років колонії суворого режиму.

Фонд надає сім'ям щомісячну допомогу в розмірі 5 тисяч рублів. У період підготовки дітей до школи ця сума збільшується до 8-12 тисяч. Крім того, фонд додатково допомагає хворим діткам, які потребують допомоги на ліки і обстеження.

«Бизим балалар» організовує також різні заходи, на яких діти можуть трохи відволіктися, поспілкуватися, пограти один з одним. Що важливо, фонд надає як дітям, так і дорослим послуги психолога, а також вирішує проблеми з оформленням документів.

ФОТО: Фейсбук Лілі Буджурової (на фото — діти Енвера Мамутова)

QHA