МІНСЬК (QHA) -

Сьогодні, 2 лютого, Мінський міський суд визнав винними авторів прокремлівського агентства Regnum, яких засудили за розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Викладач одного з білоруських університетів Юрій Павловець, колишній шкільний сторож з Бреста Дмитро Алімкін і редактор журналу Нова економіка Сергій Шиптенко засуджені на 5 років позбавлення волі з відтермінуванням на 3 роки.

Засуджені провини не визнали, і в останньому слові називали процес політичним і після суду заявили, що оскаржать вирок. За гратами під час слідства автори Regnum провели майже 14 місяців.

Раніше один із засуджених, Алімкін, називав білоруську мову "російським діалектом". Він писав, що між світовими мовами відбулася своєрідна олімпіада, за результатами якої в лідерах опинилися російська, англійська, іспанська та деякі інші мови. А ось білоруська і українська "запізнилися на олімпіаду", і від них нібито треба відмовитися.

Під час суду українська тема і аналогія не раз виникала у текстах обвинувачених. Як заявив прокурор, статті Алімкіна могли призвести до "виникнення у Білорусі конфлікту, подібного до того, який виник в Україні". Шиптенко, наприклад, писав: "Білорусь повільно, але впевнено рухається до моделі етнічного націоналізму за українським зразком".

Раніше у Білорусі засудили до двох років колонії жителя Гомеля Віталія Котлобая за участь у незаконному терористичному угрупованні «ЛНР».

Котлобай наприкінці 2015 року виїхав через прикордонний пункт РФ на Донбас і вступив до так званого козацького полку в Луганській області, в якому брав участь у проведенні військових навчань.

Джерело: 112 Україна

QHA