БЕРЛІН (QHA) -

Перед Посольством Російської Федерації (РФ) у Берліні (Німеччина) пройшла акція на підтримку кримських татар.

Учасники акції вимагали звільнення політв'язнів Кремля.

Ініціатором акції виступив Форум російськомовних європейців.

Один з лідерів організації, російський соціолог Ігор Ейдман, що живе в Німеччині, розповів, що проведення подібного заходу планувалося давно.

— Ми, хоч нас і небагато, вважаємо своїм обов'язком показати, звичайно, не російському посольству, якому наплювати, а німцям, які бачать нас, що ситуація безпрецедентна, про неї не можна забувати. Тему треба постійно піднімати, зокрема у переговорах з російською владою, і вимагати звільнення кримськотатарських політичних в'язнів, звільнення Криму від російської окупації і припинення національних репресій проти кримськотатарського народу, сказав він.

Він зазначив, що в Європі ніби не помічають теми окупації Криму і затриманих активістів.

Це абсолютно потворна тема, яку необхідно підняти, тицьнути ситих європейців у те, що відбувається у них під носом, вважає він.

Нагадаємо, 18 грудня у Санкт-Петербурзі активісти провели щомісячну серію пікетів на підтримку кримських татар (в пам'ять про депортацію кримських татар 18 травня 1944 року). В ході пікетів, проведених у самому центрі міста, на Невському проспекті, говорилося про те, що під час затримання 23 листопада загинула 83-річна ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, були заарештовані і відправлені до СІЗО чотири людини: Бекір Дегерменджі, Казим Аметов, Асан Чапух і Руслан Трубач, а також про те, що в СІЗО у Бекіра Дегерменджі і Асана Чапуха різко погіршився стан здоров'я.

Джерело: Укрінформ

QHA