БАХЧИСАРАЙ / БАГ'ЧАСАРАЙ (QHA) -

У Бахчисараї (окупований Крим) окупанти руйнують Ханський палац.

Про це повідомив український журналіст Осман Пашаєв на своїй сторінці в Фейсбуці.

Він написав, що Бахчисарайський Ханський палац-музей закрили на 4 дні під приводом підготовки до сторіччя і поставили з усіх боків охорону.

— З Біюк хан джамі зняли не тільки всю черепицю (її просто скинули і мають намір вивезти на Чуфут-Кале), зняли старовинні дубові балки під приводом їх псування шкідниками.

Балки величезні, товсті. А них всюди стирчать ковані цвяхи. Поки знімали балки автокраном, на фасаді пошкодили розпис 18-го століття. Весь фасад з вулиці помили керхером, від чого пішли тріщини і прямо біля входу біля воріт штукатурка обвалилася до самих каменів, кладка була видна. Цю дірку терміново замазали цементом і весь фасад покрили сучасною фарбою і шпаклівкою. Олександрівський фонтан мили керхером! Шматки обвалилися, вони їх замазали і зараз фарбують сучасною фарбою в білий колір. Єкатерининську милю також помили щавлевою кислотою і керхером, літери обсипалися. Всі розписи на фасадах терміново підмальовують звичайні робочі! Про реставраторів не йдеться взагалі, — написав Пашаєв.

Крім цього, він зазначив, що палац може впасти від «нової споруди», такої як металоконструкція з дахом навколо частини палацу.

Ханський палац заснували ще у XVI столітті під час правління хана Сахиба I Герая. Палац входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника. У приміщеннях палацу розташовуються музей історії та культури кримських татар, художній музей, виставка холодної та вогнепальної зброї.

У жовтні 2015 року окупанти внесли Ханський палац до списку об'єктів культурної спадщини федерального значення.

QHA