КИЇВ (QHA) -

У 2017 році в результаті репресій окупантів у Криму з'явилося 16 нових політв'язнів, 15 з яких — кримські татари. Про це на прес-конференції у Києві розповів член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

Жертвами окупаційної влади на півострові минулого року стали 4 людини, серед яких ветеран національного руху Веджіє Кашка, яка загинула від рук російських силовиків. Усього за час анексії Криму політичними в'язнями визнано 61 особу (з них 38 — представники корінного народу).

— Ми бачимо системність з боку окупаційних структур. Вони проводять обшуки, викликають на допити і проводять затримання. Все це вказує на те, що РФ боїться активних дій і намагається залякати людей, — сказав Барієв.

При цьому він зазначив, що у 2017 році окупанти в Криму перейшли від практики посилення репресій під час знаменних подій до постійного тиску на кримських татар.

За інформацією правозахисників, за минулий рік окупаційна влада Криму провела 286 затримань (248 щодо кримських татар), 62 обшуки (61 — у кримських татар), допитали 340 осіб (286 з яких кримські татари) і заарештували 46 кримчан (42 — кримські татари).

Раніше QHA повідомляло, що в окупованому Криму у підконтрольному Кремлю Гагарінському районному суді Севастополя відбулося засідання у справі Ігоря Мовенка, якого звинувачують в публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності.

QHA