ДІЯРБАКИР (QHA) -

За звинуваченням у фінансуванні курдської терористичної організації PKK (заборонена в Туреччині Робітнича Партія Курдистану — ред.) прокуратура турецької провінції Діярбакиру порушила кримінальну справу проти бізнесмена Мехмета Челіка.

Як повідомляє агентство АА, прокуратура вимагає засудити директора однієї з місцевих компаній до тюремного ув'язнення строком від 8,5 до 20 років за пропаганду і участь у терористичній діяльності.

До обвинувального висновку, який надійшов до Кримінального суду з тяжких злочинів турецького міста, включена детальна інформація про фінансову структуру PKK, а також показання свідків.

— Терористи PKK, що діють у сільських районах провінції Діярбакир, регулярно вимагають від компаній і заможних громадян виплати «пожертвувань». Робиться це через посередників, які збирають гроші для фінансування тероризму, — йдеться в документі.

За відомостями одного зі свідків, син Мехмета Челіка також воював на стороні курдських терористів у Сирії з організації YPG, однак загинув у місті Кобань. Саме після цього Челік почав займатися комерційними та юридичними справами PKK і фінансувати їх.

Як повідомляло QHA, на південному сході Турецької Республіки проходила антитерористична операція із затримання курдських терористів PKK.

Джерело: АА

QHA