АНКАРА (QHA) -

Турецька Республіка сьогодні, 29 жовтня, відзначає свою 94-ту річницю.

29 жовтня 1923 року національні збори (парламент) оголосили про створення Турецької Республіки.

Сьогодні святкові церемонії проходять по всій країні. У президентському палаці в Анкарі буде проходити урочистий прийом.

Зі святом всіх жителів Туреччини привітав президент Реджеп Таїп Ердоган, який у своєму виступі згадав першого президента Турецької Республіки Мустафу Кемаля Ататюрка. Президент підкреслив, що Туреччина і далі буде йти до поставлених цілей.

— Як і 94 роки тому в нас міцний дух, який привів до нашої перемоги у війні за незалежність і вдихнув життя в нашу Республіку. Славний опір зраді, який 15 липня надала наша нація ціною 250 загиблих і 2193 поранених, і є показником цього самого духу. У ту ніч усі верстви нашої нації, і чоловіки, і жінки, і молоді, і старі відстояли свободу, цінності та досягнення нашої Республіки. Ми пишаємося тим, що є частиною такої благородної та героїчної нації з «незалежним характером», — зазначив він.

Президент Ердоган відвідав Аниткабір, щоб покласти вінок до мавзолею першого президента Турецької Республіки.

На покладанні також був присутній прем'єр-міністр Туреччини Йилдирим Біналі.

Також Турецьку Республіку з 94-річчям привітав міністр закордонних справ України Павло Клімкін на своїй сторінці у Twitter і побажав миру і процвітання Республіці.

Джерело: АА

QHA