КИЇВ (QHA) -

Путінська Росія, анексувавши півострів, намагається знищити національну свідомість, історичну пам'ять, культурні традиції та гідність кримських татар. Всі прояви непокори та неприйняття анексії жорстоко придушуються, активістів затримують і засуджують за надуманими звинуваченнями, йдеться у заяві глави РНБО.

— Більше 70 років тому тоталітарний сталінський режим почав широкомасштабну операцію з виселення кримських татар з рідної землі. Близько двохсот тисяч осіб всього за два дні відправили в місця заслання за тисячі кілометрів від батьківщини, зазначив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.

Він наголосив, що вже сьогодні, після окупації Криму, репресіями проти корінного народу, зокрема забороною діяльності Меджлісу, і перетворенням півострова на військову базу росіяни створили там атмосферу страху.

Турчинов зазначив, що агресори в усі часи розуміли тільки силу, тому «відповідь може бути лише одна сильна консолідована позиція всіх цивілізованих країн проти агресивних проявів зовнішньої політики Російської Федерації».

Нагадаємо, 18 травня 1944 року у Криму розпочалася депортація кримських татар. Радянська влада звинуватила весь народ у співпраці з нацистською Німеччиною під час Другої світової війни. Тисячі кримських татар вивезли до Середньої Азії. По дорозі і протягом першого року заслання від голоду і хвороб загинули понад 30 тисяч осіб. Кримським татарам дозволили повернутися на батьківщину до Криму лише 1989 року.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла постанову, якою Депортація кримських татар 1944 року визнана геноцидом кримськотатарського народу. Розслідування за фактом Депортації кримських татар було розпочато прокуратурою АР Крим у жовтні 2016 року.

ФОТО: інтернет

QHA