КИЇВ (QHA) -

Україна має намір продовжувати боротьбу за засудженого в Російській Федерації українського патріота Олега Сенцова до його звільнення, заявив секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олександр Турчинов, повідомляє прес-служба РНБО.

— Сьогодні в українського патріота Олега Сенцова день народження. Третій рік він зустрічає його у казематах російського гестапо. З першого дня арешту він тримався мужньо і гідно. Його не змогли зламати ні тортури, ні обіцянки звільнення в обмін на співпрацю, тому російська Федеральна служба безпеки не робила з його процесу телевізійного шоу, тому його продовжують тримати за гратами, — зазначив він.

Турчинов додав: дуже боляче, що до беззаконня президента РФ Путіна почали звикати не тільки за кордоном, але і в Україні. Він наголосив, що це неприпустимо.

— Бракує аргументів, щоб змусити РФ звільнити захоплених заручників? Необхідно їх знаходити, посиливши контррозвідку щодо виявлення російської агентури, військових злочинців і колабораціоністів, яких можна обміняти на наших патріотів. Олеже, тримайся, ми з тобою! Ти був, є і завжди будеш вільною людиною! Російські грати не зможуть цього змінити. Україна боротиметься за тебе до перемоги! — заявив Турчинов.

Секретар РНБО зазначив, що Україна не перестане боротися за звільнення своїх громадян, поки хоч один український патріот незаконно утримується в Росії.

Нагадаємо, сьогодні, 13 липня, одному з найвідоміших українських політв'язнів у Росії виповнюється 41 рік.

У травні 2014 року в окупованому Сімферополі були заарештовані четверо місцевих проукраїнських активістів: Геннадій Афанасьєв, Олексій Чирній, Олександр Кольченко та кінорежисер Олег Сенцов. У серпні 2015 року російський суд визнав їх винними у підготовці терактів у Криму і підпалі офісів двох партій у Сімферополі.

Афанасьєв і Чирній погодилися співпрацювати зі слідством і отримали по сім років в'язниці. Сенцов був засуджений до 20 років, а Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

QHA