КИЇВ (QHA) -

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов підтримує ідею введення візового режиму з Росією.

Турчинов також вважає, що до введення віз потрібно дозволити в'їзд громадян Росії до України тільки за біометричними паспортами.

Таким чином, на думку секретаря РНБО, Україна може захиститися від проникнення на її територію «ворожої агентури і терористів», не дати поширюватися «небезпечній інфекції» ідеології «русского мира».

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що підтримує створення системи попереднього інформування громадянами Росії про намір відвідати Україну:

— Візи справді відживають, вони відходять. По-перше, ми тепер звикли до біометричних паспортів і повинні перейти до того, що люди будуть їздити тільки за біометричними паспортами. Другий момент, який для мене важливий — ось ви їздите до багатьох країн, потім заходите в інтернет і говорите: я через п'ять днів їду. Ось так, насправді, і російські громадяни повинні їхати до України. Необхідно створити відповідну платформу і контролювати в'їзд, щоб це не було абсолютно неконтрольовано.

Клімкін додав, що після політичного рішення про створення такої системи необхідно буде витратити кілька місяців на її розробку, а потім протестувати.

ФОТО: інтернет

QHA