МОСКВА (QHA) -

Фірма, що належить німецькому Siemens, була найнята, щоб допомогти встановити турбіни в Криму, регіон, на який поширюються санкції Європейського союзу, повідомили Reuters три джерела, близькі до проекту.

Як передає Reuters, раніше на цьому тижні, посилаючись на джерела, обізнані про доставку, Росія поставила турбіни виробництва Siemens до Криму для використання на двох споруджуваних електростанціях.

Siemens заперечує, що поставляв турбіни до Криму. У заяві, опублікованій у минулу п'ятницю, йдеться, що якщо один із його клієнтів у порушення договору купівлі-продажу перенаправив будь-які турбіни до Криму, компанія «не надаватиме будь-які послуги для установки, введення в експлуатацію або гарантії».

Однак три джерела повідомили, що однією з фірм, що беруть участь у монтажі та введенні в експлуатацію турбін у Криму, є російське ЗАТ «Інтеравтоматика». Згідно з офіційними даними, у Siemens є 45,7% акцій фірми.

Системи, які «Інтеравтоматика» пропонує клієнтам, засновані на використанні технологій, вироблених Siemens або за ліцензією Siemens.

Відповідаючи на питання про участь «Інтеравтоматики» у проекті в Криму, представник Siemens сказав у заяві Reuters:

— Siemens дотримується своєї позиції про те, що не надаватиме гарантійні, монтажні та пусконалагоджувальні послуги для газової турбіни. Ми розслідуємо участь «Інтеравтоматики» у запуску газових турбін і будь-яких інших послуг, і, якщо це буде доведено, ми зробимо всі необхідні та доступні кроки, щоб якомога швидше вирішити ситуацію.

Технопромекспорт, російська державна фірма, яка будує дві електростанції на півострові, відмовилася відповідати на питання з даного факту.

ФОТО: Reuters

QHA