КИЇВ (QHA) -

Число реальних внутрішньо переміщених з територій окупованого Донбасу і Криму осіб набагато менше, ніж зареєстровано офіційно.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгій Тука, передає «112.ua».

За словами Туки, це відбувається через так званих пенсійних туристів.

— Є таке явище, нічого бути страусом і ховати голову в пісок. На жаль, люди це роблять далеко не від хорошого життя. Якщо на неконтрольованій території літнім людям для того, щоб отримати пенсію, єдина надана можливість — це зареєструватися в якості переселенця, то, звичайно, люди будуть її використовувати, тому що мова йде про виживання. У мене не повертається язик засуджувати цих людей.

Заступник міністра МінТОТ вважає за необхідне створити альтернативний статус для людей, які отримують пенсії в Україні, але живуть на окупованій території.

— З іншого боку, треба бути чесними перед самим собою і називати речі своїми іменами. Якщо люди реєструються в якості переселенців з однією метою — періодично приїжджати і, використовуючи цей статус, отримувати свою законну пенсію, то значить потрібно поміняти статус цих людей. Принаймні для того, щоб ми мали об'єктивну картинку і розуміння того, скільки реально переселенців ми маємо. І розробляти державну політику щодо тих людей, які є реальними переселенцями.

Тука заявив, що реальне число переселенців відрізняється від зареєстрованого Міністерством соціальної політики.

— З об'єктивних даних і за суб'єктивними оцінками, кількість переселенців, зареєстрованих у Мінсоцполітики — понад 1,63 млн осіб. Реально ж осіб, які змінили місце проживання, близько 900 тисяч. Ось така різниця.

Як повідомляло QHA, переселенці уРФ не отримають російського громадянства.

ФОТО: інтернет

QHA