КИЇВ (QHA) -

Нарощування Росією військового потенціалу в окупованому Криму може говорити про загрозу зміни етнічного складу населення півострова.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО Георгій Тука під час щорічної зустрічі з європейськими партнерами.

— Величезне питання збільшення військового потенціалу Росії на території Криму. Росія завозить велику кількість кадрових військових. Зрозуміло, що сім'ї переїздять до Криму жити разом із військовими. Переїздять не на день і не на два. Таким чином, Росія повторює кроки Радянського Союзу штучно змінює демографічний склад цілого регіону. Це неприпустимо. Це грубе порушення міжнародного законодавства.

За словами Туки, Росія блокує українські сайти, які надають громадянам на анексованій території можливість вивчати українську мову, літературу та історію, готуватися до складання іспитів в українські виші.

Заступник міністра також наголосив, що МінТОТ виступає за розширення прав абітурієнтів Криму на пільговий вступ за спрощеною процедурою до вищих навчальних закладів на території всієї України, а не тільки в окремих областях.

Як повідомляло QHA, МінТОТ створить базу даних, куди будуть внесені конкретні особи, причетні до порушень прав людини в окупованому Криму.

QHA