КИЇВ (QHA) -

При найменшому відхиленні від нинішньої риторики російської влади проросійські терористи, що воюють на Донбасі проти України, можуть опинитися в Росії поза законом, адже різниці між «найманцем» і «добровольцем» в контексті агресії РФ практично немає. У такому випадку кожен з бойовиків ОРДЛО може опинитися під слідством російських правоохоронців і згодом потрапити до в'язниці. Про це розповів у інтерв'ю 112 каналу міністр з питань тимчасово окупованих територій і ВПО Георгій Тука.

— А ось всі ці козачки та інші, так звані "туристи", з ними що робити? Буде дуже непростий шлях. Їх там, на батьківщині, ніхто не чекає. Це люди, які пізнали смак війни, пограбувань, вбивств, неконтрольованої влади, безкарності, такі люди в жодній цивілізованій країні не потрібні. Недарма частина з них зараз прагне перебратися в Сирію. Тому що це вже їхнє життя війна. Я навіть не виключаю того, що з часом їх можуть переслідувати російські правоохоронні органи. Зараз їх у Росії називають "добровольцями", а через певний проміжок часу їх можуть почати називати найманцями. До речі, це забороняє російське законодавство, повідомив Тука.

Нагадаємо, як передавало QHA, 3 січня в Головному управлінні розвідки України підтвердили інформацію про те, що російським військовим відтепер заборонено носити військову форму в окупованих районах Донбасу через побоювання, що місцеві жителі влаштують над ними самосуд. До подібних заходів жителі окупованих територій можуть вдатися через те, що російські окупанти виявляють безпричинну агресію до населення, безладно застосовують зброю, таким чином травмуючи цивільних.

ФОТО: інтернет

QHA