МЕНЛО-ПАРК (QHA) -

Частина акціонерів Facebook виступає за те, щоб виключити засновника компанії Марка Цукерберга з ради директорів.

За виключення Цукерберга з керуючої ради директорів виступає група інвесторів, які є членами правозахисної громадської організації SumOfUs.

Ця організація позиціонує себе як інтернет-спільнота, яка впливає на світові корпорації з метою їх залучення до відповідальності за низкою глобальних проблем, включаючи зміни клімату, порушення прав людини і прав трудящих, дискримінацію в різних її проявах, корупцію та корпоративне захоплення влади.

Інвестори переконані, що незалежна особа краще впорається з цією роллю, "забезпечивши потрібний контроль за керівництвом компанії, поліпшивши корпоративне управління і затвердивши більш ясний план дій для акціонерів". Конфлікт інтересів, на думку акціонерів, виник через те, що Цукерберг є одночасно і головним виконавчим директором, і головою правління компанії.

Як стверджує радник ринку капіталів SumOfUs Ліза Ліндслі, близько 333 тисяч чоловік підписали петицію з вимогою підвищити корпоративну відповідальність у Facebook.

Однак, на думку фахівців, Facebook відхилить цю пропозицію, тому що Марк Цукерберг все ще є власником ключового пакету акцій соціальної мережі.

ФОТО: інтернет

QHA