КИЇВ (QHA) -

Цього року тестування з російської мови у рамках сесії ЗНО проводитися не буде. Про це на прес-конференції повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій.

За його словами, кількість запитів на проходження тесту з цієї дисципліни значно знизилася, і тому ухвалено рішення її прибрати.

— Російська мова знаходиться серед інших мов корінного населення України, серед яких польська, румунська, молдавська. Тестування з них ми не проводимо, — підкреслив Карандій.

Цього року учасників тестів з іноземних мов чекає нова форма перевірки — аудіювання. При цьому тести для учнів профільних і непрофільних класів будуть різними.

— Якщо людина вчилася в профільному класі, то оцінка його тестування буде визначатися з набору усіх завдань. Якщо ж людина вчилася за рівнем «стандрат», то їй буде запропоновано меншу кількість завдань, — зазначив Карандій.

Також у цьому році тести адаптують для людей, які використовують шрифт Брайля, і для людей з вадами слуху. Аудіювання для останніх буде замінено на читання.

Раніше QHA повідомляло, що стали відомі деталі реєстрації на ЗНО для жителів окупованих територій.

QHA