КИЇВ (QHA) -

Бюджетний комітет Верховної Ради повинен підтримати фінансування програми «Доступне житло» на 1 млрд 30 млн гривень. Таку думку висловила радник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України Олеся Цибулько у коментарі кореспонденту QHA.

— Комітет будівництва Верховної Ради запропонував бюджетному комітету підтримати цю ініціативу і виділити мільярд гривень на цілі програми «Доступне житло». Коли в комітеті розглядали пропозицію Міністерства регіональної політики, вони також відзначили, що вони пропонують закласти гроші на цю програму, розповіла Цибулько.

При цьому вона зазначила, що громадська організація «Мій.дім.ua» готова збирати підписи під зверненням, щоб на цю програму заклали фінанси, які будуть передані в бюджетний комітет разом із пропозиціями Мінрегіону та комітету будівництва.

— Бюджетний комітет на словах погоджується, але вони повинні вирішити, де взяти гроші. Є програми, які фінансуються щороку, і не виконуються. Наприклад, навіть конфісковані гроші Януковича. Частину з них можна було б виділити на постраждалих від тієї війни, яку він сам спровокував, — вважає радник.

Також Цибулько розповіла, що будинки для переселенців будуватимуть тільки ті забудовники, яких відбиратиме спеціальна комісія.

Це буде гарантією того, що вони дійсно добудують цей будинок. Переселенці будуть вибиратимуть свого забудовника, і тим самим квартиру і місто. Компенсація на неї буде 50%, але буде обмеження по метражу — 21 квадратний метр на людину, і плюс 10 на сім'ю, повідомила вона.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України прийняв постанову про спрощення процедури отримання допомоги за програмою «Доступне житло» для внутрішньо переміщених осіб і учасників АТО.

Дана програма передбачає компенсацію 50% вартості при придбанні житла. Для її реалізації Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства пропонує Верховній Раді включити до закону про бюджет на 2018 рік видатки розміром в 1 млрд 30 млн гривень.

QHA