СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Юрист Ліля Гемеджі заявила, що обшук в будинку кримськотатарського активіста Нарімана Мемедімінова силовики провели з грубим порушенням процесуального законодавства. Про це повідомила правозахисна організація «Кримська солідарність» у Facebook.

Правозахисниця зазначила, що активісти не роз'яснили його права і обов'язки та не дали можливості зв'язатися з адвокатом.

— Наріману не були роз'яснені його права і обов'язки, не була дана можливість зв'язатися з адвокатом. Таким чином він позбувся права на захист, — сказала вона.

Гемеджі підкреслила, що залишається невідомим, що шукали в будинку кримськотатарського активіста.

— Вилучили телефон Нарімана, телефон його дружини і флешку з музичними записами з автомобіля.

Вона додала, що арешт Нарімана Мемедімінова — це тиск на активістів.

— Ми розглядаємо цей обшук і цю порушену справу стосовно Нарімана Мемедімінова як тиск на кримських активістів, як тиск в цілому на платформу «Кримської солідарності» для того, щоб змусити мовчати неугодних, для того, щоб не поширювалася у засобах масової інформації та інформація, яка невгодна сьогоднішнім властям. Це чергове сфабриковану справу, — зазначила вона.

QHA повідомляло, що 23 березня в окупованому Криму відбудеться засідання «суду» із розгляду запобіжного заходу Наріману Мемедімінову. Еміль Курбедінов зазначив, що окупанти провели обшук в будинку Нарімана Мемедімінова, щоб «заглушити громадянську журналістику» в окупованому Криму.

Нагадаємо, в будинку Нарімана Мемедімінова у селі Холмівка Бахчисарайського району провели обшук. Силовики оточили не тільки будинок активіста, але й всю вулицю, а після обшуку відвезли Мемедімінова до Сімферополя.

Пізніше активісти повідомили деталі обшуку в будинку активіста.

Силовики вже проводили обшук в будинку кримського татарина 11 лютого 2016 року. Тоді активіста оштрафували на 10 тисяч рублів.

QHA