РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Трьох кримських мусульман, засуджених у справі «Хізб ут-Тахрір», Нурі Примова, Ферата Сайфуллаєва і Рустема Ваїтова етапували з ростовського СІЗО. Про це повідомила активістка Яна Гончарова, зазначивши, що адвокат Еміль Курбедінов підтвердив дану інформацію.

— Сьогодні у СІЗО-1 Ростова-на-Дону мені повідомили, що трьох кримських мусульман, засуджених у справі Хізб ут-Тахрір Нурі Примова, Ферата Сайфуллаєва і Рустема Ваїтова — відвезли по етапу. Хоча українським консулам у п'ятницю прийшла відповідь, що все на місці, написала вона.

Характерно, що четверо кримських мусульман були затримані в цей же день рівно два роки тому — 23 грудня 2015 року у Криму. З 1 червня 2016 року їхня справа розглядалася у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

7 вересня Північно-Кавказький військовий окружний суд у Ростові-на-Дону засудив чотирьох кримчан до позбавлення волі за нібито причетність до організації «Хізб ут-Тахрір», яка визнана в Росії терористичною.

Руслан Зейтуллаєв отримав 7 років позбавлення волі, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Юрій (Нурі) Примов засуджені до 5 років позбавлення волі. Всі вони повинні відбувати покарання у колонії загального режиму.

Верховний суд РФ 27 грудня скасував вирок кримському татарину Руслану Зейтуллаєву і відправив справу на перегляд у Північнокавказький окружний військовий суд Ростова, тим самим задовольнивши скаргу сторони обвинувачення.

ФОТО: Яна Гончарова

QHA