КИЇВ (QHA) -

Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, який переїхав з окупованого Сімферополя до Києва, починає прийом абітурієнтів з Криму без проходження ЗНО.

Для вступу необхідно надати до приймальної комісії паспорт громадянина України або свідоцтво про народження, ідентифікаційний код (якщо він є), чотири фотографії 3 х 4 см, документ про базову або повну загальну середню освіту, отриманий на тимчасово непідконтрольній Україні території, і копію паспорта одного з батьків.

Для вступу до вузу без ЗНО абітурієнт має з'явитися до Освітнього центру Крим — Україна за адресою: м. Київ, вул. Івана Кудрі, 33, каб. 111, надати необхідні документи, за допомогою працівників центра заповнити необхідну документацію, а також успішно скласти іспити з дисциплін «історія України», «українська мова» та однієї з профільних дисциплін за вибором. При цьому на сайті ТНУ уточнюється, що за бажанням всі іспити можна здати в один день.

Як повідомляло QHA, 8 липня вступив у силу закон №2026-VIII, який дозволяє жителям Криму поступати до деяких вищих навчальних закладів на території материкової України без зовнішнього незалежного оцінювання.

Відповідно до закону, жителі Криму зможуть вступити до вузів у Запорізькій, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях, склавши іспити з конкурсних предметів. Для таких абітурієнтів передбачена квота у тисячу місць, які український Кабінет міністрів розподілить між вузами зазначених областей.

Також уряд обіцяє забезпечити поглиблене вивчення української мови вихідцям з анексованого Криму.

ФОТО: інтернет

QHA