КИЇВ (QHA) -

Російські найманці готові продовжувати бойові дії під Авдіївкою, про що свідчить постійне перекидання туди додаткового зброї та бронетехніки. Про це під час прес-конференції в Києві повідомив народний депутат Дмитро Тимчук, передає кореспондент QHA.

— Для нас плюсом є те, що ми не бачимо заходу підрозділів регулярних сил РФ, як це було під час Іловайська та Дебальцевого. Ми можемо розраховувати на те, що російські війська не будуть проводити якусь масштабну наступальну операцію на Авдіївському напрямку або будь-якому іншому. Однак спроби РФ доукомплектувати частини 1-го АК ДНР, у тому числі 11-го полку бойовиків, які беруть участь у боях під Авдіївкою, постійне перекидання туди додаткових коштів вогневого ураження, боєприпасів і бронетехніки свідчить про те, що вони готові продовжувати бойові дії, — сказав координатор групи «Інформаційний опір».

За словами Тимчука, таку ж картину можна спостерігати на Приморському напрямку. Також це стосується і Світлодарської дуги, де в прифронтовій зоні працюють підрозділи Нацгвардії РФ, які були перекинуті туди минулого тижня для здійснення контролю.

— На превеликий жаль, зараз не можна прогнозувати примирення або режим тиші. Це може бути тільки політичне рішення РФ. Зараз вони мають все, щоб продовжувати ескалацію конфлікту, — сказав нардеп.

З іншого боку, заступник директора з міжнародних питань Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь вказав на міжнародний вплив у ситуації ескалації конфлікту на Сході України. На його думку, на врегулювання російсько-української кризи можуть вплинути нові гравці, які з'явилися на міжнародній політичній арені, у тому числі президент США Дональд Трамп. Експерти вважають, що Росія буде намагатися довести Трампу, що тільки вона може вирішити конфлікт на Донбасі, і намагатися маніпулювати цим.

— Перед будь-якими переговорами Росія буде добувати собі козирі, адже їй треба показати, що цей конфлікт може варіюватися від низької ефективності до високої. РФ хоче показати Трампу, що саме вона може вплинути на вирішення цієї ситуації — ні Німеччина, ні Україна, ні Франція, а тільки Кремль, Путін може врегулювати цей конфлікт, давши якісь позитивні бонуси Трампу. Йде велика гра. Військова сила на Донбасі саме призначена, щоб забезпечувати в тому числі і дипломатичні рухи Кремля на міжнародній арені, — зазначив Самусь.

За його словами, у зв'язку з цим можливо прогнозувати то посилення, то загасання військових дій на Донбасі.

Нагадаємо, з 29 січня серйозно загострилася ситуація в районі Авдіївки Донецької області. Сили АТО зазнали втрат. У боях за Авдіївку з 29 січня по 2 лютого загинули 11 українських військових.

30 січня в результаті обстрілів бойовиків Авдіївка залишилася без тепла, води і електрики. Увечері того ж дня в місті було введено надзвичайний стан.

5 лютого майже вся Авдіївка була підключена до електропостачання.

Як повідомляло QHA, глава представництва Європейського Союзу в Україні Хьюг Мінгареллі закликав сторони конфлікту дотримуватися режиму припинення вогню, щоб уникнути остаточного руйнування соціально-економічної інфраструктури Донбасу.

ФОТО: інтернет

QHA