КИЇВ (QHA) -

Термін придатності тимчасових містечок для внутрішньо переміщених осіб закінчується у 2018 році. Про це повідомила аналітик Української Гельсінської спілки з прав людини Алла Блага під час прес-конференції, яка відбулася у Києві 17 січня, передає кореспондент QHA.

За її словами, багато переселенців продовжують відчувати проблему відсутності доступного місця проживання.

— Проблема доступу до житла залишається відкритою. Держава зараз не може забезпечити безкоштовно усіх переселенців житлом. Але, тим не менш, були зроблені певні кроки, які, щоправда, повністю не вирішили цю проблему. Серед таких кроків можна назвати створення тимчасових містечок для розміщення переселенців. Наприклад, у Харкові було створене таке містечко майже на 500 осіб, — розповіла Блага.

Вона зазначила, що головною небезпекою є те, що ці містечка розраховані на проживання в них три роки, і термін їх експлуатації закінчується у 2018 році.

— Люди розраховували, що будуть жити в них деякий час, і потім повернуться додому на своє попереднє місце проживання, проте бойові дії тривають. Але ці містечка розраховані на три роки проживання, після цього їх термін придатності закінчується. А це як раз 2017 — 2018 рр. Вже починають протікати дахи, стає гіршим трубопровід. Цього року перед ними буде підніматися питання, що їм робити. Або продовжувати жити у цих містечках, які фактично вже втрачають свою придатність, або шукати нове місце проживання, що фінансово буде набагато дорожче, — поділилася вона.

Раніше QHA повідомляло, що велика частина внутрішньо переміщених осіб до сих пір відчуває проблеми із пошуком роботи.

QHA