КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 22 червня, пройшла офіційна церемонія відкриття оновленої будівлі дитячого садка №602 в Оболонському районі столиці. Ремонт фасаду був проведений за фінансової підтримки Турецького агентства розвитку і співробітництва (TİKA) при Раді міністрів Турецької Республіки.

На відкритті були присутні координатор програми ТIКА в Україні Хаджі Байрам Болат, Надзвичайний і Повноважний Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель, голова Оболонської райадміністрації Олександр Цібульщак, керівництво дитячого садка, а також маленькі вихованці закладу та їхні батьки. Після традиційного розрізання червоної стрічки високопоставлені чиновники виступили перед гостями заходу.

Як підкреслив пан Болат, це вже другий проект, реалізований TİKA в Оболонському районі (першим став ремонт школи №590). За його словами, співпраця з районною адміністрацією продовжиться заради реалізації наступних проектів.

— TİKA працює в Україні з 1997 року. За 20 років ми здійснили понад 300 проектів на загальну суму 40 мільйонів доларів. На сьогоднішній день в освітній сфері було реалізовано близько 50 проектів, — сказав турецький координатор, зазначивши, що проекти стосувалися і стосуються не тільки освітньої, а й інших сфер.

Згадавши про тісну співпрацю України і Туреччини, посол Йонет Джан Тезель підкреслив, що робота Турецького агентства раніше поширювалася також на Крим і Донбас:

— TİKA прекрасно працює протягом багатьох років в Україні. На жаль, в останні роки воно не може реалізовувати свою роботу в Криму і на непідконтрольній Україні території на сході. Але робота, що демонструє турецько-українську дружбу, триває. А в найближчому майбутньому Україну відвідає і президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган.

Українська сторона в особі пана Олександра Цібульщака висловила подяку за підтримку Оболонського району, а також надію на те, що оновлення фасаду дитячого садка стане не останнім проектом у плідній співпраці з TİKA.

Завершився захід невеликим концертом від вихованців дитячого садочка, символічними подарунками для гостей, а також оглядом території установи турецькими гостями.

Як повідомляло QHA, Турецьке агентство розвитку та співробітництва при Раді міністрів Турецької Республіки профінансувало ремонт харчоблоку та придбання медичного обладнання для реабілітаційного відділення Черкаського геріатричного пансіонату (будинки для людей похилого віку) обласної ради. Спеціально для цього уряд Туреччини виділив суму, еквівалентну близько 1,5 млн гривень.

QHA