КАЗАНЬ (QHA) -

Відомий татарський громадський діяч Рафіс Кашапов, який став першим засудженим за статтею про заклики до порушення територіальної цілісності Росії (280.1 КК), вийшов на волю.

Про це повідомив на своїй сторінці у Twitter глава міжнародної правозахисної групи «Агора» Павло Чиков.

Кашапов був головою відділення Всетатарського громадського центру у Набережних Челнах, який був визнаний екстремістським. Татарський громадський діяч був заарештований у грудні 2014 року.

Приводом для кримінального переслідування стали чотири його пости у соцмережі «ВКонтакте», в яких він називав Крим окупованою територією, закликав «захистити Україну і весь тюркський світ» і «звільнити Україну від окупантів», а також порівнював президента РФ Володимира Путіна з нацистським лідером Адольфом Гітлером.

15 вересня 2015 року Кашапова засудили на три роки колонії загального режиму за заклики до сепаратизму, публічні заклики до розпалювання ненависті і ворожнечі за національною ознакою. Окрім того, після відбуття основного покарання йому заборонено користуватися соціальними мережами протягом двох років. Кашапов свою провину не визнав.

За його словами, він усього лише критикував Путіна за приєднання Криму до РФ і вважав, що можливе знаходження російських військ на Донбасі призведе до великої війни.

Брат-близнюк Рафіса — Нафіс Кашапов тривалий час проживав в Україні і відомий своєю проукраїнською позицією. Після еміграції до Польщі, Нафіс Кашапов проводив декілька акцій на підтримку України, бійців АТО.

QHA писало, що 15 вересня 2015 року у Набережних Челнах відбулося судове засідання у справі громадського активіста, голови Татарського громадського центру Рафіса Кашапова. У той день російська феміда засудила активіста до 3 років арешту.

Джерело: islamnews

QHA