МИКУЛЬ (QHA) -

Голова Татарського громадського центру Рафіс Кашапов через погіршення здоров'я був переведений до лікарні. Про це повідомив його адвокат Руслан Гаріфуллин, передає радіо Азатлик.

Ще в грудні Кашпарову стало погано. Після вечері у нього різко впав тиск. Як розповів адвокат, тоді співкамерники врятували йому життя, вчасно викликавши медперсонал.

Руслан Гаріфуллин зазначає, у в'язниці Микунь республіки Комі ув’язнених тримають у дуже холодних камерах. Багато, висловлюючи протест проти подібних умов утримання, ріжуть собі вени.

За його словами, незважаючи на те, що у Кашапова часто спостерігався сильно знижений артеріальний тиск, медична допомога йому не надавалась.

— Тиск вимірюють раз у два тижні — це ж дуже рідко. Тільки після мого візиту йому перед сном почали видавати ліки, — каже адвокат.

Зараз Рафіс Кашапов лежить в окремій камері у тюремній лікарні міста Ухти. Дружина засудженого Нурзія Кашапова повідомила, що у нього також була виявлена ​​виразка шлунка.

Як повідомляло раніше QHA, засуджений на три роки за підтримку кримських татар, виступи проти окупації Криму і російської агресії на Донбасі Рафіс Кашапов звернувся до правозахисників з заявою про порушення низки національних, релігійних і цивільних прав людини в місці відбування покарання — в'язниці Микунь.

Нагадаємо, що активіст був затриманий у грудні 2014 року. За даними слідства, у соціальних мережах він неодноразово висловлювався проти входження Криму до складу РФ, називаючи цей процес окупацією, говорив, що сподівається на збереження територіальної цілісності України, а також допускав різкі звинувачення російської влади щодо утиску кримських татар.

У вересні 2015 року у Набережних Челнах 57-річного Рафіса Кашапова вперше в Росії засудили до трьох років колонії за новою статтею КК, яка забороняє «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

ФОТО: інтернет

QHA