СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Використання таємних свідків і нерозкритих свідчень у справі заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, що утримується в Криму під вартою протягом 18 місяців за надуманим звинуваченням, є прямим порушенням права на справедливий суд. Про це йдеться в оприлюдненому сьогодні, 15 грудня, звіті міжнародної організації Amnesty International «Крим у темряві: придушення незгоди».

Amnesty International відвідала судове засідання у «справі Чийгоза» 27 вересня 2016 року, на якому, як завжди, Ахтем Чийгоз присутній тільки по Skype.

— Через використання відеозв'язку у Ахтема Чийгоза протягом суду не було ніякої можливості проконсультуватися зі своїм адвокатом віч-на-віч. «Вони вирішили ізолювати мене через мої протести. Я б хотів бути там [в залі суду], тому що тут я не можу почути половини запитань», — сказав Ахтем Чийгоз делегатам Amnesty International через відеозв'язок під час перерви, — розповідають делегати AI.

Відзначається, що команда адвокатів Чийгоза стурбована тим, що ці свідчення можуть бути повністю сфальсифікованими, проте у звіті говориться, що це неможливо перевірити.

Amnesty International закликає негайно звільнити заступника голови Меджлісу і зняти з нього всі звинувачення. AI вважає Ахтема Чийгоза в'язнем совісті, якого посадили і засуджують виключно через його мирний політичний активізм та протистояння російській окупації та анексії Криму.

Відзначимо, що сьогодні, 15 грудня, Міжнародна організація Amnesty International оприлюднила звіт «Крим у темряві: придушення незгоди», в якому йдеться про заборону Меджлісу кримськотатарського народу і переслідування його лідерів, насильницьке утримання в психіатричному закладі та кримінальну справу проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, досудовому утриманні під вартою заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза протягом 18 місяців за надуманим звинуваченням, зникнення Ервіна Ібрагімова, переслідування людей і звинуваченнях їх у членстві в «терористичній організації», цькування адвокатів, які працюють з цими справами, кримінальне переслідування журналіста Миколи Семени та інше.

Дослідники Amnesty International провели більше 50 інтерв'ю в Криму і Києві, щоб скласти звіт. Делегати організації відвідали півострів наприкінці вересня 2016 року, зокрема, були в Алушті, Бахчисараї, Білогірську, Сімферополі, Севастополі, Кореїзі та Ялті.

ФОТО: інтернет

QHA