КИЇВ (QHA) -

Організатором святкування Дня Києва виступила Київська міська державна адміністрація. Чиновники запевняли, що підготувалися ґрунтовно, запланувавши десяток заходів: від благодійного Пробігу під каштанами до виставок, концертів та фестивалів.

Основними місцями святкування стали Майдан, Хрещатик, Софіївська та Європейська площі.

У суботу по центральній вулиці міста — Хрещатику ходили сімейні пари з дітьми і пенсіонери.

Удень на Майдані зібралося близько двох сотень людей. Близько стели Незалежності одна за одною виступали релігійні рок-групи. У своїх піснях вони молилися за мир в Україні.

Випускники масово фотографувалися на тлі каскадного фонтану біля стели і поруч з декоративним написом «I Love Kiev». Під час Євробачення там був інший напис — «Eurovision-2017». Табличку замінили спеціально до Дня Києва.

Між гостями свята ходили аніматори у костюмах панд, ведмедів і міньйонів, пропонуючи перехожим «ексклюзивні» фото. Продавці сувенірів виглядали не надто радісними.

— Торгівля абсолютно не йде. Так, начебто свято, вийшов спеціально у вихідний попрацювати... У минулому році відзначали яскравіше, — зізнався в розмові з журналістом QHA продавець сувенірів Олексій Борисов.

У зв'язку зі святкуванням Дня Києва поліція перекрила всі центральні вулиці. Рух за маршрутом Європейська площа — вул. Хрещатик — вул. Велика Васильківська — вул. Заміська (Любченко) — вул. Антоновича — Либідська площа — вул. Велика Васильківська — вул. Хрещатик — Європейська площа був зупинений.

Історія свята

Перше святкування Дня Києва відбулося наприкінці травня 1982 року і було приурочене до 1500-річчя міста. Дату обрали умовно.

А закріпили День Києва за останніми вихідними травня у 1987 році за пропозицією голови виконкому міської ради народних депутатів Валентина Згурського.

Відповідно до риторики того часу, метою свята було «сприяння підвищенню трудової та суспільно-політичної активності всіх трудящих, посилення їх ідейного, інтернаціонального, патріотичного, морального та естетичного виховання». Жителі залишилися задоволені першими «іменинами» міста, і з тих пір — ось уже 25 років — традиція не переривається.

QHA