КИЇВ (QHA) -

Вінницький ієромонах Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Іоанн (Курмояров) погрожує Службі безпеки України (СБУ) наслідками за адміністративну справу, відкриту після його публікації у Facebook 9 травня 2017 року листівки із зображенням "георгіївської стрічки". Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

— Я зроблю все, щоб СБУ пошкодувало про те, що зі мною зв'язалося, — написав він.

Священнослужитель розповів, що матеріали з СБУ надійшли в поліцію, і та повісткою викликала його для пояснень. Він опублікував копію документа, підписаного капітаном поліції.

— Що я поки подумав? По-перше, мені загрожує штраф, і поки його немає, я спокійно можу розміщувати зображення георгіївської стрічки де завгодно? По-друге, коли оплачу штраф, носитиму георгіївську стрічку відкрито, так як вважаю, що заплатив за таку можливість. Ну, і по-третє, коли ця ідіотська влада піде зі сцени, буду домагатися матеріальної та моральної компенсації і вибачень від СБУ, — обурювався священик УПЦ МП.

Також він обурився, оскільки вважає, що "заборони зображати свастику та інші нацистські символи немає".

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення щодо заборони виробництва і пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки» №2031-VIII від 12 червня 2017 року.

QHA