КИЇВ (QHA) -

Ієрей Анатолій Ревтов припинив служіння в УПЦ Московського патріархату через свою проукраїнську позицію.

Таке рішення священик прийняв після зборів Запорізької єпархії, де виник скандал через його служіння українською мовою.

— Люди, миряни, відразу як закричали: «Говоріть російською». Я їм кажу: «Українська — моя державна мова». А потім до мене підбігає секретар єпархії, каже: «Ти коли до нас прийшов чотири роки тому, ти говорив російською». Кажу йому: «Але після того ваша держава напала на мою державу. Люди змінюються, я змінився». Вони кричали, штовхалися, думав, ще й поб'ють, — зазначив священик.

Після цього він пішов зі зборів. Ієрей Анатолій заявив, що далі не буде продовжувати служіння в УПЦ МП.

— Ця церква не є українською. Вона використовує гроші України, заробляє на ній і одночасно ненавидить її. Яка це українська церква, якщо в ній ікона царя (російського) висить? Я єдиний у єпархії служив українською — півтора роки поспіль. Одного разу я намагався почати проповідь українською, а якось просто розмовляв українською з людьми у соборі — обидва рази настоятель мене за це лаяв — мовляв, тебе тут ніхто не зрозуміє.

Члени Запорізької єпархії УПЦ МП висловлювали невдоволення тим, що Ревтов їздить на Донбас до українських військових, а також співпрацює з волонтерами.

Нагадаємо, у Запоріжжі священик Московського патріархату відмовився відспівувати загиблого малюка через те, що його хрестили у церкві Київського патріархату. Батьки вирішили відвезти тіло дитини до найближчого храму — імені Іоанна Кронштадтського, але там також відмовилися відспівувати дитину з тієї ж причини. Священики просто закрили перед ними двері і попросили покинути територію церкви.

Джерело: Depo.Запорожье

QHA