КИЇВ (QHA) -

Звільнити українського добровольця Віталія Марківа, затриманого в Італії за звинуваченням у вбивстві журналіста, вимагали сьогодні на Майдані у Києві декілька десятків активістів і побратимів військового з батальйону імені Кульчицького.

Добровольці тримали в руках плакат з написом: «Свободу Марківу!». У рамках акції військовослужбовці також поклали квіти до пам'ятника Героям Небесної сотні на Майдані і пройшли маршем до посольства Італії.

— Ми зібралися на честь Дня добровольця, який відзначають в Україні сьогодні. У цей день офіційно був створений перший добровольчий батальйон, який потім назвали батальйоном імені генерала Кульчицького. Мета нашої акції — звільнення нашого побратима Віталія Марківа, який зараз знаходиться в Італії, де його звинувачують у вбивстві журналіста, — розповів командир батальйону імені Кульчицького Віктор Толочко.

Він зазначив, що слідство вже встановило, що у діях Марківа не було нічого протизаконного, а зброї, з якого був убитий журналіст, не було в батальйоні.

— Журналіст перебував в Україні незаконно, а тому ми вважаємо, що це була цілеспрямована акція з дискредитації ЗСУ, — додав Толочко.

ДОВІДКА: Українського військового Віталія Марківа затримали влітку минулого року за підозрою у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі на Донбасі. При цьому українські політики і військові заявляють про непричетність українця до злочину, а добровольці з батальйону імені Кульчицького неодноразово проводили акції біля посольства Італії у Києві із закликами звільнити Марківа.

Раніше QHA повідомляло, що у столиці відбулася акція на підтримку затриманого в Італії нацгвардійця.

QHA