ВІЛЬНЮС (QHA) -

Світова спільнота має підтримати широку кампанію з розблокування засобів масової інформації в анексованому Криму, діяльність яких була припинена російською владою. Про це журналіст Юрій Луканов заявив на міжнародній конференції «Кримські татари через три роки після окупації» у Вільнюсі 29 травня, представляючи доповідь про ситуацію зі свободою слова на окупованому півострові.

— Боротьба зі свободою слова у Криму має комплексний характер, застосовуються різні методи — від відмови в реєстрації нелояльних ЗМІ до арештів і звинувачень в екстремізмі або закликах до порушення територіальної цілісності Росії, — повідомив він.

Луканов зазначив, що після окупації українського Криму частина місцевих ЗМІ та журналістів була змушена переїхати на материкову Україну. Кількість кримськотатарських ЗМІ на півострові зараз значно зменшилася, адже російська влада дозволяють працювати тільки «лояльним» журналістам.

Нагадаємо, 28 травня у Вільнюсі розпочалася міжнародна конференція «Кримські татари через три роки після окупації Криму: нинішня ситуація та подальша стратегія для міжнародного співтовариства».

ФОТО: інтернет

QHA