МОСКВА (QHA) -

Росія: Прорвати інформаційну блокаду

Сотні мусульман прийшли на неузгоджену акцію протесту перед посольством М'янми в центрі Мокви, передає телеканал BFM. Присутні зайняли тротуари, деякі сидять на парканах найближчих будинків. Протестуючі скандують «Аллаху Акбар». Це акція на підтримку мусульман, які стали об'єктом переслідувань з боку військового уряду в М'янмі.

— Люди скандують: «Буддисти-терористи» і «Аллах Акбар». В принципі, заявляють, що не збираються розходитися, поки не приїдуть федеральні канали, тому що вони хочуть прорвати своєю акцією інформаційну блокаду, яка склалася в останні дні, тому що ніхто не висвітлює події, які відбуваються в М'янмі, - пише блогер Ілля Варламов.

На місці чергують співробітники ОМОНу і поліції, однак спроби припинити акцію протесту вони не роблять.

Німеччина: Зупиніть бійню!

Сьогодні ж пройшла акція протесту біля посольства М'янми в Берліні проти насильства стосовно мусульман-рохінджа в штаті Аракан. Мітинг був організований турецькою громадою Німеччини і місцевими НУО.

Учасники акції протесту тримали в руках плакати з написами німецькою та англійською мовами: «Зупиніть геноцид в М'янмі!», «Зупиніть вбивство мусульман у М'янмі!», «Зупиніть бійню!». У зверненні від імені активістів йдеться про те, що в Аракані триває етнічна чистка, а саме — жорстокі злочини проти мусульманського населення.

— Єдиний шлях порятунку для мусульман Аракана — бігти в Бангладеш, невелику державу, площа якого дорівнює чверті площі Туреччини, а чисельність населення становить 150 мільйонів чоловік. Тому надалі Бангладеш не може приймати біженців. Отже, у мусульман-рохінджа є три шляхи: повернутися назад в Аракан і загинути від рук буддистських націоналістів, потонути в річці Наф або спробувати вижити в бенгальських лісах. На жаль, немає нікого, хто б прийшов їм на допомогу, — сказано в зверненні.

Як повідомляло QHA, в ході операцій, що проводяться армією М'янми в Аракані під приводом боротьби з озброєними бойовиками, за останній тиждень загинуло безліч мусульман-рохінджа. Операції проводяться в 60 селах штату, десятки з яких уже спалені. Десятки тисяч араканців намагаються покинути регіон.

Точне число загиблих встановити поки не вдається. Прес-секретар Європейської ради мусульман-рохінджа (ERC) Аніта Шуг повідомила, що в штаті Аракан в М'янмі за останні три доби в результаті атаки військових загинуло від двох до трьох тисяч мусульман.

 

Найбільша хвиля насильства після 2012 року в М'янмі почалася 25 серпня з нападу Армії порятунку рохінджа Аракана на кілька поліцейських дільниць і військову базу уряду у відповідь на насильство з боку буддистських добровольців і війська, яке їх підтримує.

Репресії щодо мусульман рохінджа в рамках так званої антитерористичної операції відбуваються під керівництвом лауреата Нобелівської премії миру Аунг Сан Суу Куї — багаторічної дисидентки і борця за демократичні зміни в М'янмі, допущеної в минулому році до влади військовими. Уряд М'янми ігнорує усі попередження і заклики від ООН.

Рохінджа — етнічні бенгальці-мусульмани, переселені в Аракан в XIX — на початку XX століття британською колоніальною владаю. Вони в межах загальної чисельності близько півтора мільйонів чоловік складають більшість населення штату. Офіційна влада і буддистське населення вважають рохінджа нелегальними мігрантами з Бангладеш.

Фото, джерело: АА

QHA