КИЇВ (QHA) -

Дружина політв'язня Сейрана Салієва Муміне заявила, що світова спільнота повинна припинити затримання кримських татар у Криму.

Про це вона повідомила під час прес-конференції на тему «Справи політичних в'язнів Криму», передає кореспондент QHA.

— Проблематика полягає в тому, що це — не поодинокий випадок. Вся трагедія, що репресії проводяться відносно всього народу. За три роки спостерігаються масові арешти і затримання кримських татар. Уже сфабриковані десятки кейсів, понад сто адміністративних штрафів, 100 дітей залишилися без батьків. Біля будівель суду збираються вже не десятки, а сотні людей. Це парадоксальний факт, що, незважаючи на свавілля, ми шукаємо рішення в рамках існуючого закону. Історія говорить, що це властиво нашому народу, — зазначила вона.

Також Муміне підкреслила, що під час свого виступу 18 жовтня на конференції, присвяченій боротьбі та дискримінації мусульман при ОБСЄ, вона закликала міжнародне співтовариство, зокрема, країн ОБСЄ, направити моніторингову місію для спостереження і захисту прав мусульман Криму.

— Світова спільнота повинна зупинити це свавілля, воно повинно виробити механізми з обміну та захисту заарештованих у Криму кримських татар. Ми закликали країни ОБСЄ відправити комісію для моніторингу ситуації та захисту прав мусульман у Криму, — додала вона.

Раніше QHA повідомляло, що адвокат Маммет Мамбетов зустрівся із затриманим 11 жовтня під час обшуків силовиків у Бахчисараї у кримських татар Сейраном Салієвим.

Нагадаємо, з ранку 11 жовтня у Бахчисараї пройшли обшуки відразу в декількох будинках кримськотатарських активістів, у числі яких був Сейран Салієв.

12 жовтня підконтрольний Кремлю суд Київського району Сімферополя заарештував всіх затриманих кримських татар на два місяці.

Адвокат Тимура Ібрагімова Джеміль Темишев повідомив, що затриманим активістам інкримінують «злочин проти основ національної безпеки Росії, конституційного ладу і територіальної цілісності».

QHA