РОСТОВ-НА-ДОНУ (QHA) -

Покази свідка обвинувачення проти кримськотатарських активістів у сфабрикованій «ялтинській справі», які він дав сьогодні на засіданні «суду», відрізнялися від показів, оголошених на допиті.

Про це повідомили активісти правозахисної організації «Кримська солідарність».

У Ростові-на-Дону відбулося закрите засідання у справі кримських політичних в'язнів з так званої «ялтинської групи». Перед судом виступали адвокати і свідок обвинувачення — Олександр Вікторович Асланов, який, за словами правозахисників, змінив свої свідчення з часу першого допиту. При цьому активісти не відзначають, що саме сказав Асланов на суді сьогодні.

Наступне засідання у справі кримчан відбудеться 12 квітня.

Нагадаємо, що 11 лютого 2016 року в Криму почалася хвиля обшуків в будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеін Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров та Муслім Алієв. Усі вони були затримані за підозрою в участі в організації Хізб ут-Тахрір, яка в Росії вважається терористичною.

Так звана "справа Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються в будинки, проводять незаконні обшуки і затримання.

Раніше QHA повідомляло, що суд не врахував клопотання захисту у справі "ялтинської групи".

QHA