СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз не отримував жодних доручень від Меджлісу брати участь в організації мітингу 26 лютого 2014 року під будівлею Верховної Ради Криму. Про це у Facebook розповів адвокат заступник голови Меджлісу Микола Полозов за підсумками допиту свідка в рамках чергового засідання «суду».

— На засіданні Рефат Чубаров повідомив, що взаємодіяти з представниками правоохоронних органів щодо організаційних аспектів проведення масового заходу буде він спільно зі своїм заступником Зауром Смирновим. Свідок повідомив, що вівся протокол засідання, проте влітку 2014 року в будівлі Меджлісу проводився обшук і подальша доля документації свідкові невідома. Ахтему Чийгозу жодних доручень не давалося.

Також свідок розповів нові подробиці про мітинг. Зокрема він розповів, що виявив на місці, де знаходилися перед ВР Криму проросійські мітингувальники, пляшки, ганчірки та горючу рідину. Тоді він звернувся до поліції з проханням вилучити зазначені предмети і покинув місце проведення мітингу.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали у січні 2015 року у Криму, звинувативши в організації і участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України.

Чийгоз вже більше двох років утримується у СІЗО. На «суді» він неодноразово заявляв, що не визнає свою провину і має намір до кінця боротися за правду. У зверненнях до співвітчизників він дякував їм за підтримку і закликав «нічого не боятися на рідній землі».

ФОТО: інтернет

QHA