СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, якого окупанти Криму другий рік утримують у СІЗО за сфабрикованим звинуваченням, не закликав людей до насильства на мітингу 26 лютого 2014 року перед будинком Верховної Ради Криму.

Про це заявив один зі свідків у «справі Чийгоза» на 118-му судовому засіданні, повідомив адвокат Микола Полозов.

Першим свідком сторони захисту 24 травня став Алядінов Енвер Абляметович. Він розповів, що 25 лютого 2014 року в ефірі телеканалу ATR побачив повідомлення про підготовку біля будівлі Верховної Ради АРК мітингу на підтримку територіальної цілісності України.

Там свідок бачив Ахтема Чийгоза та Рефата Чубарова:

— Після виступу Рефат Чубаров пішов, а через деякий час свідок почув як хтось крикнув: «Автобуси!». Свідок підійшов до правого боку і побачив не менше 6-7 червоних «Ікарусів», з яких виходили люди з російськими прапорами, переважно міцні чоловіки. Всього там зібралося близько 200 осіб, які вишикувалися в колону і попрямували до внутрішнього двору до «проросійських» мітингувальників. Після цього «проросійські» мітингувальники почали вести себе агресивно, намагалися виштовхати з території внутрішнього двору «проукраїнських» мітингувальників. Виникла тиснява. З боку «проросійських» мітингувальників полетіли пластикові пляшки з водою та інші предмети. Свідок бачив, як кинутий кимось з боку «проросійських» мітингувальників прут арматури розбив голову в кров одному «проукраїнському» мітингувальнику. Також він бачив, що періодично, по лінії зіткнення мітингувальників, виникали стихійні сутички.

За свідченнями свідка, Ахтем Чийгоз та інші члени Меджлісу закликали людей до спокою.

Як повідомив адвокат, другим свідком захисту виступив Фахрієв Сервер Анварович:

— Спочатку мітингувальники вели себе відносно спокійно, свідок чув скандування гасел. Потім «проросійські» мітингувальники почали ображати і провокувати «проукраїнських» мітингувальників. Свідок бачив, як Смирнов, Ахтем Чийгоз та інші члени Меджлісу закликали не піддаватися на провокації. Трохи пізніше до «проросійських» мітингувальників приєдналася колона з не менше 100 осіб. У натовпі люди говорили, що це з Севастополя. Після приходу «севастопольців», «проросійські» мітингувальники почали вести себе більш активно та агресивно.

Третім 24 травня допитали Муслядінова Ібрагіма Вітовича:

— Бачив, як Ахтем Чийгоз закликав людей не піддаватися паніці. Він не бачив і не чув, щоб Ахтем Чийгоз закликав до насильства або демонстрував жести, здатні спонукати людей здійснювати насильство.

Всі три свідка дізналися про майбутній мітингу зі ЗМІ.

Як повідомляло QHA, раніше Полозов заявив, що ненасильницька боротьба кримськотатарського народу за свої права особливо дратує Росію.

Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року в Криму, звинувативши в організації та участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року, коли перед будівлею Верховної Ради Криму проходив мітинг на підтримку територіальної цілісності України. Вже більше двох років Чийгоз пербуває в СІЗО.

ФОТО: УНІАН

QHA