КИЇВ (QHA) -

Незаконно затриманому в Росії українському журналісту Роману Сущенко вручили нагороду премії імені Андрія Сахарова — журналістський орден "За мужність", який сьогодні у Києві отримали дружина і донька журналіста.

— Батько дуже вдячний за вручення премії, і це було дуже несподівано. Він намагається триматися, і я пишаюся, що я донька такого батька і що він хороший приклад професіоналізму, батька, друга, чоловіка, — зазначила на церемонії вручення нагороди донька журналіста.

Відзначимо, премія імені Сахарова "За журналістику як вчинок" заснована у 2001 році. У 2017 році, з ініціативи організаторів, для справжніх борців за правду був заснований орден "За мужність".

Раніше повідомлялося, що Московський суд продовжив термін утримання під вартою Роману Сущенку.

Спеціальний кореспондент інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був заарештований у Москві 30 вересня 2016 року і звинувачений у шпигунстві на користь української держави. Його утримують у московській в'язниці Лефортово.

Пізніше президент України Петро Порошенко під час прес-конференції у Києві 14 травня 2017 року заявив, що обговорював з Путіним питання звільнення журналіста Романа Сущенка.

QHA