КИЇВ (QHA) -

Адвокат українського журналіста Романа Сущенка, якого незаконно утримують у Росії, Марк Фейгін вважає, що російський суд не виправдає журналіста, і його звільнення можливе лише в результаті політичного тиску.

Про це Фейгін заявив на прес-конференції у Києві.

— Що стосується перспектив — те ж саме, що відбувається з Умеровим, відбувається, у даному випадку, і з Романом Сущенком. Суду немає, і тому розраховувати доводиться лише на політичний тиск. Я знаю, що дійсно якісь переговори йдуть, обговорення йдуть, але остаточний варіант може бути досягнутий тільки в рамках якогось саміту. Наприклад, «нормандського формату», де долю Сущенка та інших українських політв'язнів обговорюватимуть на найвищому рівні. Саме цього ми і чекаємо. А розраховувати на те, що суд якимось чином змінить свою позицію, змінить запобіжний захід Роману Сущенку або суддя виправдає його, не доводиться. Тому тут методологія точно така ж, що і в справі Ільмі Умерова. Я не бачу тут іншого шляху, — підкреслив Фейгін.

Крім того він зазначив, що відносно Сущенка закінчується досудове слідство, яке, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, може тривати два роки. Тому нещодавнє продовження його арешту ще на 2 місяці цілком звична справа.

— Ці 2 місяці слідство попросило у суду для закінчення справи і ознайомлення з ним, — сказав Фейгін.

Нагадаємо, 27 червня Лефортовський районний суд Москви продовжив термін утримання під вартою Сущенка ще на три місяці, до 30 вересня.

Федеральна служба безпеки Росії 30 вересня минулого року в Москві затримала кореспондента українського агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка. Він приїхав до Росії у приватних справах.

Сущенку інкримінували «співпрацю з українською розвідкою», «цілеспрямований збір відомостей про діяльність Збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації». Це, на думку слідства, є загрозою для безпеки РФ.

7 жовтня 2016 року російські слідчі порушили кримінальну справу за статтею «шпигунство».

Сущенко всі звинувачення заперечує. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

Джерело: Укрінформ

QHA